Samuel Eto’o suspended indefinitely by Antalyaspor due to a post on Instagram

0

The Cameroon striker Samuel Eto’o has been suspended indefinitely by the team, Antalyaspor , following accusations of racism that he carried on Instagram. The club announced Wednesday in a statement on its website.

The former international is believed to have criticized club president Ali Ozturk Safak in an Instagram post on Tuesday. ” Recall, maybe some people do not respect me because I ‘m black .” ” But I will not back down from the level I have reached. I’m in this game for 18 years , “said the player , matching his words with a screenshot of his record on the Wikipedia site.

View this post on Instagram

Hatırlatma… Bilemiyorum; belkide bazıları "siyahi" olduğum için saygı duymuyorlardır. Ama ben bu oyuna gelerek bulunduğum seviyeden inmeyeceğim. Futbolda 18. Yılımı doldurdum. Bu 18 yıl boyuncada işimi herzaman sonsuz şevk ve yürekle yaptım. Kazandığım bütün bu kupalar, ödüller, başarılar bundandır. Kazanmayada devam edeceğim. Gerek Antalyaspor gerekse Antalyaspor'un menfaatleri için, asla kavga etmeyeceğim. Çünkü benim için önemli olan tek şey; formasını taşıdığım Antalyaspor. Burdan kavga etmekten korktuğum algısı oluşmasın. "Bazıları", "bazılarını" adımı kirletmek adına yazılar yazmak için satın almış olsalarda… Saygı! Birbirimize saygı duymalıyız. Saygı göstermeyen, saygı göremez…🦂🦂🦂Adrenaline💉💉💉💉💉

A post shared by Samuel Eto'o (@setoo9) on

In this first post , Eto’o puts individual concerned but not namely , facing the controversy , he then posted the picture of hands forming a heart in front of the logo of the club since June 2015, ensuring that its release was not intended to the president.

View this post on Instagram

Bugün instagram hesabımdan yayınlamış olduğum bir mesaj ile ilgili bir konuyu netleştirmek isterim; yayınlamış olduğum mesaj hiç bir şekilde kardeşim ve başkanım Ali Şafak ile ilgili değildir. Eğer bu ülkede, bu ülkedeki taraftarlar yıllar önce İspanya'da yaşadığım bir problem ile ilgili beni tüm yüreklilikleriyle destekledilerse, bu tarz bir konuyu bu ülkenin insanını kastederek gündeme getirmem mümkün değildir. Mesajım yıllardır bana nedensiz yere yıkıcı eleştiriler yapan, o eleştirdikçede kupalar kazandığım kendini bilmez bir kişiye idi. Sana tekrar söylüyorum; Antalyaspor'un ilk 4 maçını kullanarak, "birilerini" satın alarak beni eleştirmeye devam etme. Takım arkadaşlarım,antrenörlerim, idari kadrom ve başkanım Ali Şafak önderliğinde, bu sene için koymuş olduğumuz hedeflerimizi başaracağız. Ama şunu bilmelisinki ben korkak değilim. Bana her saldırdığında, cevabımı vereceğim. Irkıma yapmış olduğun çirkin saldırıya gelince; tekrar söylüyorum, 18 yıldır bu işin içindeyim. Geldiğim yer belli, en iyisini yapmak için hala savaşıyorum.❤️❤️❤️Adrenaline 💉💉💉💉💉💉💉💉

A post shared by Samuel Eto'o (@setoo9) on

Turkish commentator in fact believe that it was a response to criticism of Mr Ozturk on the recent performance of the Cameroon star. ” No player is above the interests of Antalyaspor . Everyone must know his place “, said the latter . Turkish residence of former FC Barcelona , Inter Milan or Chelsea turned sour in recent weeks as rumor announced bound for Besiktas . Tensions exacerbated by a very poor start to the season in which Antalyaspor has collected only one point from four games .

Source:Jeuneafrique.com

What do you think?